Padeka NSGK FonduiBako apdoivanojimas

 

 

Gynybos paramos fondas kovo 21 – 22 d. organizavo „Vilniaus saugumo forumą / Vilnius Security Forum 2019“ (toliau – Forumas), kuris yra kasmetinio Gynybos paramos fondo sėkmingai vykdomo tarptautinių konferencijų ir krizių simuliacijų projekto dalis. Šį kartą renginys buvo skirtas skirtas NATO 70-mečiui paminėti.

Šiemet šio Forumo metu Vilniuje vyko kelios tarptautinės konferencijos skirtos Lietuvos ir tarptautinei Baltijos regiono saugumo klausimais besidominčiai auditorijai, gynybos srities ekspertams ir specialistams.

Forumas buvo organizuojamas su tokiais partneriais kaip Lietuvos karo akademija, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu, Krašto apsaugos ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Europos komisijos atstovybe Lietuvoje, NATO PPD, Rytų Europos studijų centru ir Konrad Adenauer  fondu (Vokietija).

Kovo 22 d. LR Seime vyko Fondo moderuojama konferencija „Visuomenės atsparumas ir Rusijos hibridinės grėsmės Vakarų pasauliui“.

 

Konferencijos metu pranešimus skaitė užsienio šalių atstovai Generolas Ben Hodges, JAV, Cristian Molling, Vokietijos užsienio reikalų taryba,  Stephen Dalziel, Valstybės valdymo institutas, dezinformacijos ekspertas, Konstantin Eggert, Deutsche Welle, žurnalistas, Edward Lucas, Europos politikos analizės centras, saugumo politikos ekspertas, Anna Wieslander, Švedijos Gynybos asociacija, generalinė sekretorė, ir kiti pranešėjai.

Konferencijoje dalyvavęs LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas padėkojo už puikaus pilietiškumo pavyzdį Gynybos paramos fondo direktoriui ats. plk. Vaidotui Malinioniui aktyviai organizuojančiam svarbius saugumo projektus.

Gynybos paramos fondas jau kelerius metus prasmingai bendradarbiauja su Lietuvos kariuomene stiprinant šalies gynybą ir edukuojant Lietuvos visuomenę. Tokia visuomeniška veikla yra vertintina ir reikalinga siekiant pritraukti ir išlaikyti nuolatinį NATO ir ES šalių, Lietuvos karinių partnerių bei saugumo ekspertų dėmesį Baltijos regiono saugumo užtikrinimui.

Svetainėje lankosi 10 svečių ir nėra prisijungusių narių