Spalio 5 d. Fondo ir Pulkininkų asociacijos nariai susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos atstovais.

 Susitikimo metu aptartos valstybės gynybos aktualijos: privalomoji karinė tarnyba bei tinkama kariuomenės struktūra. TS-LKD partijos lyderiai domėjosi, kokios kariuomenės reikia Lietuvai ir kaip ši turėtų atrodyti po dešimties-penkiolikos metų. Išsakytos mintys, jog finansavimo didinimas pats savaime saugumo nepadidins – reikalinga tikslinga strategija, kur teisingiausiai skirti papildomas lėšas.

 Pulkininkų asociacijos vadovas E. Vosylius pažymėjo: „Jau dabar reikia žinoti, ko mes siekiame. Tai ypač aktualu dėl karinės prievolės, nes dabartinė tvarka vis dar palieka daug neaiškumo“.

 A.Kubilius pritarė, sakydamas, kad nebūtina laukti 2020 metų norint pasiekti 2% BVP ribą krašto apsaugai. Pasak jo, tai realu padaryti jau 2018-aisiais. Taip pat kalbėta apie veteranų integracijos problemas, gynybai skirtų lėšų panaudojimas, aiškios kariuomenės vizijos poreikis, bei šauktinių klausimas.

 Tai pirmasis Fondo ir Pulkininkų asociacijos susitikimas su Lietuvos politinėmis partijomis, kuriais siekiama atkreipti politinių jėgų dėmesį į mūsų šalies bei regiono saugumo problematiką.

 

Svetainėje lankosi 9 svečiai ir nėra prisijungusių narių