Gediminas Copy

Ats. Pulkininkas Gediminas Grina

Pirmadienį susirinkusi Valstybės gynimo taryba (VGT) patvirtino žvalgybos informacijos poreikius ir prioritetus nacionalinėms žvalgybos institucijoms, taip dar kartą primindama visuomenei, politikams kas yra žvalgybos institucijos, kokios jų funkcijos, kas joms skiria užduotis ir kam jos atsiskaito. Posėdis ir jo sprendimai tik dar kartą parodė, kad žvalgybos institucijos (LR Valstybės saugumo departamentas ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie KAM) pagal savo paskirtį nėra teisėsaugos institucijų, kurioms politikai užduočių skirti negali, dalis.

Gediminas Copy

Ats. pulkininkas Gediminas Grina

 

 

Perskaitę antraštę galite pagalvoti, kad žvalgybą kvestionuoja kažkoks „Kremliui atstovaujantis“ pilietis. Neskubėkime daryti, nors pas mus taip jau įprasta, stereotipinių ar provincialių išvadų.

Dar 1918 m. mūsų nepriklausomybės kūrėjai suprato, kad suvereniai valstybei žvalgyba yra net svarbiau nei kariuomenė, nors žvalgyba buvo pradėta konstruoti būtent Krašto apsaugos ministerijoje. Logika paprasta – kam ta kariuomenė, jei nežinosime, ar aplink draugai, ar priešai. Labai greitai buvo susivokta, kad aplink tik priešai arba ne draugai, jei norite. Grėsmės akivaizdoje ypač greitai buvo kuriama kariuomenė, ėjo savanoriai... Taigi didžiąja dalimi nuo žvalgybos darbo bei teikiamos grėsmių analizės priklauso, kokios mums reikia kariuomenės ir kaip sparčiai ją reikia vystyti.

Svetainėje lankosi 16 svečių ir nėra prisijungusių narių