Lietuvoje įgyvendintas pirmas tokio pobūdžio pasaulinio lygio renginys „Live Firing Show 2018”

Lietuvoje įgyvendintas pirmas tokio pobūdžio pasaulinio lygio renginys „Live Firing Show 2018

https://www.livefiringshow.com/

Projekto tikslas: pritraukti Vakarų Europos demokratinių valstybių dėmesį Baltijos regionui, tokiu būdu prisidedant prie saugumo aplinkos stiprinimo.

2018 balandžio 25 – 27 d. Gynybos paramos fondas kartu su projekto partneriu Lietuvos Šaulių Sąjunga organizavo pirmąjį Baltijos regione tarptautinį renginį „Live Firing Show 2018“.

Renginyje dalyvavo įžymios užsienio šalių gynybos pramonės kompanijos bei Lietuvos gynybos pramonės įmonės, kurios demonstravo savo produktus – ginkluotę ir techniką, jų taktines-technines savybes Lietuvos krašto apsaugos sistemos personalui, rezervo kariams, visuomenės atstovams bei užsienio svečiams.

Renginyje dalyvavo 17 užsienio kompanijų atstovai, renginį stebėjo apie 400 dalyvių iš 20 pasaulio valstybių. Dalyvavusios įmonės turėjo galimybę gyvai pademonstruoti prieštankinių, granatasvaidžių, amunicijos, šarvuočių, sensorių, radarų, optikos, bepiločių skraidyklių ir kitokios ginkluotės, logistinės paramos bei karių parengimo įrangos savybes ir panaudojimo apimtis.

Norėtume pasidžiaugti, kad „Live Firing Show 2018“  renginys pritraukė milžinišką tarptautinės visuomenės dėmesį.  Organizuojant renginį buvo įdarbinta apie 20 Lietuvos įmonių, kurios padėjo įrengti šaudyklą, kliūčių/mobilumo ruožus, taikinius, suteikė maitinimo, apgyvendinimo, statybos, filmavimo, krovinių ir keleivių gabenimo, saugojimo, inžinerinių darbų ir kt. paslaugas.

Šis renginys yra puikus pavyzdys, kai glaudžiai bendradarbiaujant ir palaikant ryšius vyriausybinėms ir nevyriausybinėms  institucijoms, galima įgyvendinti valstybei ir regiono saugumui naudingus projektus. Be tiesioginių valstybės finansinių  investicijų renginys Lietuvos rinkai sugeneravo apie pusę milijono eurų.

Ypatingai dėkojame Lietuvos kariuomenei, Krašto apsaugos ministerijai ir Lietuvos Šaulių Sąjungai, kurie prisidėjo  ir palaikė organizuojant sudėtingą tarptautinį renginį.

Taip pat dėkojame visiems renginio padėjėjams profesionaliai prisidėjus, kad šis Lietuvai svarbus renginys buvo sėkmingai  organizuotas.

Atsiliepimai spaudoje: https://www.delfi.lt/news/daily/medijos-karas-propaganda/to-lietuvoje-dar-nebuvo-koviniu-bepilociu-orlaiviu-suviai-ir-pirmas-sunaikintas-tankas.d?id=77833301

Nuoroda į video medžiagą iš renginio: https://www.livefiringshow.com/video/

Direktorius Vaidotas Malinionis

Gynybos paramos fondas